Vanligvis starter ikke henvendelsene fra mediene til Norsk Ved Forum for vedprodusenter før kuldegradene innfinner seg på høsten. Men i år er det annerledes. Allerede i midten av juli begynte journalistene å ringe for å få informasjon om vedsituasjonen.
Det er tydelig at mange nå er opptatt av å skaffe seg ved. Det har også journalistene registrert. Og vi i Norsk Ved Forum for vedprodusenter forsøker etter beste evne å gi objektiv og nyttig informasjon. Noen journalister ønsker også å besøke en vedprodusent. Da har vi som fast rutine først å ta kontakt med våre medlemmer i det aktuelle området for å avklare om de har anledning til å ta imot et besøk.
Journalistene er opptatt både av prisutvikling og mulighetene for at forbrukerne kan få kjøpt ved. Heldigvis har vi da den årlige Markedsundersøkelsen som kan gi gode informasjoner om hvordan våre medlemmer vurderer prisene utover høsten og vinteren. Og, vi har våre hjemmesider der medlemmene legger ut sin kontaktinformasjon på det digitale Norgeskartet. Slik at forbrukerne enkelt kan få opp kontaktinformasjonene til de nærmeste vedprodusentene.